MahirYavas.Com | Mahir Yavaş Resmi Web Sitesi | Mahir Yavaş Official Web Site

Orjinalini görmek için tıklayınız: HEMZEMİN GEÇİT LASTİKLENDİ
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
HEMZEMİN GEÇİT LASTİKLENDİ
Değerli okurlarım Şehitlik Mahallesi peynirci market yanındaki demir yolu hemzemin geçidi
Geçtiğimiz yaz Polatlı belediyesi Fen işleri müdürlüğü tarafından sıfır bir şekilde yapılmış ve vatandaş çok memnun olmuştu.
Geçtiğimiz hafta Devlet Demiryolları tarafından yapılan ihaleyi ile alan firma tarafından lastik döşendi,15 Yıldır her belediye zamanında bu hemzemin geçitlere Ankara’daki gibi lastik döşenmesi için yazıyordum en sonda DDY Genel müdürüne yazmıştım, fakat bu şekilde yüzlerce geçit olduğunu sırayla yapacaklarını bildirmişlerdi.Şimdi lastik döşendi."Darısı belediye karşısındaki hemzemin geçide"
Vatandaşlarla sohbet ettim yeni lastikli geçitten memnun musunuz ? diye sordum bazıları çok güzel olmuş derken bazıları ise eskisi çok daha güzeldi hiç sorun yoktu keşke kazıldığı zaman yapılsaydı. Burayı yapacaklarına belediye karşısındaki hemzemin geçit çok bozuk keşke orayı yapsalardı diye söylediler.Fakat buraya alt geçit yapılacak onun için müdahale edilmiyor diye düşünüyorum.”yorum sizin”

SİGORTALI ARAÇ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE
Yıllarca sanayide oto boyacılığı yaptım ve sigortalı araçların hasarlarını tamir ettim.Eski müşterilerimden bazıları aracım hasar gördü sigortacım “şu anlaşmalı ustaya götürmezsen para alamazsın“ diye beni kendi anlaşmalı ustaya yönlendiriyorlar,Beni buraya gönderiyorlar acaba karşılıklı bir menfaat söz konusu mu var diye şikayet ediyorlar bazıları ise aracının geç teslim edildiğini ,orijinalliğini kaybettiği gibi şikayetler oldu.Buradan eski bir sanayici olarak araç sahiplerini uyarıyorum ,Aracınız hasar gördüğünde kendi ustanıza Ankara’da yetkili servise ,hatta Karsta da bir ,ustanız varsa,başka bir il veya ilçede dahi bir ustaya götürebilir experi oraya çağırabilirsiniz,Hiçbir şekilde de sorun yaşamadan paranızı alabilirsiniz.Hiç bir sigortacı sizi zorlayamaz.Baktınız ısrar ediyor seneye sigortacınızı değiştirirsiniz.Ayrıca Sigortalar birliğine şikayet edebilir, hakkınızı arayabilirsiniz.

KAYMAKAMLIK ENGELLİ GİRİŞİ
Engelliler gününde kaymakamımıza bir dilekçe ile başvurmuş ve engelliler için asansör istemiştim, kaymakam bey beni arayarak “engelli asansörü ve engelli tuvaleti için iç işleri bakanlığına talep de bulunduğu 2013 yılı ödenekleriyle yapılacağı müjdesini vermişti.
Bu müjdeyi engelliler gününde Murat KÜLAT Düğün salonundaki özel eğitim okulu programında da Davetlilere açıklamıştı.Geçtiğimiz günlerde Vatandaşlar telefon ederek
Polatlı kaymakamlığı giriş kapısında bir terslik var, engelli rampasının tam karşısındaki kapıda girilmez yazıyor ve engelli ve sağlam vatandaşlar sol tarafta bulunan giriş kapısına yöneliyor.Vatandaşlar ve engelliler kaymakamımıza bir rica ediver kapıların girişlerini bir değiştiriversin dediler.bende Sayın kaymakamımıza değerlendirmesi için buradan duyuruyorum.
Hoşça ve sağlıklı kalın ,duyarsız kalmayın.
Referans URL