MahirYavas.Com | Mahir Yavaş Resmi Web Sitesi | Mahir Yavaş Official Web Site

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mahir Yavaş Biyografi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
[Resim: avatar_2.jpg]
MAHİR YAVAŞ’IN BİYOGRAFİSİ ( CV )
Mahir YAVAŞ 1957 Beypazarı doğumludur.
Eski Beypazarı Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Bld. Bşk. adayı Mansur YAVAŞ’IN Kardeşidir.
SABAH Gönüllü VE HÜRRİYET Gazetesi Ankara muhabiri Duatepe gazetesi köşe yazarı ve Duatepe Devlet hastanesi halkla ilişkiler sorumlusudur.

SOSYAL FAALİYETLERİ (Korkunç kaza )
1993 yılında Ankara Polatlı E-90 Karayolu tek şeritti her gün kaza oluyordu. O yıllarda Hürriyet gazetesi muhabirliği yapıyordum. bu yolun çift yol olması için iki defa Cumhurbaşkanına çıktım. 250 metre boyunda 17 bin imza topladım ve mücadelesini vermiş olduğum yolun 17. kilometresinde saat 17’ de kaza yaptım. 17 kırıkla kurtuldum karşı araçta üç kişi öldü 17 gün komada kaldım. Daha sonra (osteomiyelit ) kemik iltihabı hastalığına yakalandım ayağım defalarca kırıldı şu ana kadar 26. defa ameliyat oldum. Doktorlar” her gün gelip gitme “diye beni Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi özürlü bölümüne asgari ücretle işe aldılar şu an halkla ilişkilerde çalışıyorum, her gün yüzlerce kişiye yardımcı oluyorum.
Mahir YAVAŞ ın Polatlının İL OLMASI için Dört yola asmış olduğu İngilizce “We Want to Become province”il olmak istiyoruz yazılı bilbordu 26 defa ulusal basına haber olmuş Internet de en çok Polatlıyı tanıtan olay olmuştur.
Mahir YAVAŞ Polatlıda sivil toplum kuruluşlarından POGADER Gazeteciler derneğinden ve hastane yönetiminden çalışmaları nedeniyle plaket almıştır.Polatlıda ilk çevre derneğini kurmuş sigarayla ilgili “Sigaranın Faydaları “yazılı broşürü dünyaya yayılmıştır.Polatlının en renkli kişisi olan
Mahir YAVAŞ ilk eşinden ayrılınca Polatlının tanıtımı için 1996 yılında damatlarının kafasını uçuran IRAK Lideri SADDAM HÜSEYİNİN dul kalan kızı Rana’ya talip olmuş ve Amerikanın CNN İngiltere’nin BBC Televizyonlarına “Dünyanın en cesur erkeği Türkiye’den çıktı “diye haber olmuştur.
Koyu bir çevreci olan YAVAŞ “Gren Peace “ yeşil barış örgütüne üyedir.
Polatlının sorunları için Bakanlara Başbakanlara A.B.D Başkanı CLINTONA İngiltere kraliçesine Hollanda Kraliçesi Betrıx’e,Fransa Cumhurbaşkanı eşine ve devlet adamlarına mektup yazıp “Duatepe Gazetesinde Halkın Gündemi” köşesinde Polatlının sorunları ve halkın istek ve şikâyetlerini yazarak ombudsman “kamu denetçisi” görevi yapmaktadır.
YAVAŞ Genel Kurmay başkanına 13 Eylül Sakarya zaferi şenlikleri için mektup yazarak Polatlıya davet etmiş gelmesini sağlamıştır. Yavaş sırasıyla Kaymakamlık ilçe danışma kurulunda Polatlı kent konseyinde il , çift yol ve çevre kampanyalarında görev almıştır.
Saddamdan kızını alamayan YAVAŞ ‘ın ilk eşinden 1985 İkinci eşinden 1997 model Barış isminde iki oğlu bulunmaktadır. Önemli not: Halkın menfaatine olan ve Üzerine vazife olmayan işlere karışmaya çok meraklıdır.

http://www.mahiryavas.com/index.php
Galeri: http://galeri.mahiryavas.com/
Hayatım Roman Yazısı: http://www.mahiryavas.com/hayatimroman.rar
e mail: mahir_yavas@hotmail.com
TEL İŞ:0 312 621 25 00/100 Numara
EV: 0312 623 48 40
GSM: 0 541 320 37 31 / 0541 20 37 31
Referans URL