Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KADAR DÜĞÜNE ALTIN MI DAYANIR?
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
Değerli okuyucularım ramazan ayı yaklaşıyor diye düğünler üst üste binince bir günde üç tane düğüne gitmek zorunda kalıyorsunuz.
Fakat altın fiyatlarının devamlı yükselmesi vatandaşı zor duruma sokuyor.
ÖRF VE ADETLERİMİZ ÇOK GÜZEL
Geleneklerimize göre her zaman Ev yapana , düğün yapana Allah yardım eder diyoruz ve ediyor da çünkü imece usulü herkes düğünlerde altın takıyor hediye getiriyor.
Bende oğlumun düğün davetiyesi basılırken altına not düşelim
“ Düğüne küçük çocuk getirilmemesi yerine büyük altın getirilmesi rica olunur. “ yazalım dedim dünürlerim kabul etmedi .Şimdi bir gramlık altınlar çıktı daha ucuza geliyor.
Bir emekli dert yanıyor 650 TL Maaşım var bu ay 4 tane düğün var maaşım altına gidiyor diyordu.
ALTINI TUTAKOY, SAKIN YUTAKOYMA
Ebemin bu sözünü hiç unutmuyorum düğünlerde birisi altın getirdiğinde “evladım altını tutakoy sakın,yuta koyma” diye sıkı sıkı tembihlerdi.yani Türkçesi size gelen altınlar borçtur,emanettir yarın onların düğünü olduğunda siz de ona götüreceksiniz diyordu.
POLATLI ÇİÇEK BAHÇESİ OLDU
Polatlımız Yıllarca bir köy görünümünden kurtulamıyordu, Oysa şimdi caddelerimiz çiçek bahçesi oldu.Dört yoldan başlayıp Eti caddesine girdiğinizde her an
Kaza yapma riskiniz var orta şerit tamamen çiçek bahçesi olmuş rengarenk güller, petunyalar, çiçekleri seyredeyim derken her an kaza yapabilirsiniz Polatlının tüm girişleri çiçeklerle bezenmiş bu gün Beypazarı istikametinden gelirseniz ,Ankara’dan topçu okulu Can hastanesi önünden girerseniz .Rengarenk çiçekler sizi karşılıyor.
Fevzi çakmak caddesi ve kiler önü Atatürk Caddesi orta muskaları rengarenk çiçeklerle dolu.
Vatandaş çiçekleri artık koparmıyor,eskiden Belediyenin diktiği çiçekleri söküp evine götürüyordu.Park bahçelerin eline sağlık diyorum.
YASALAR ÇIKIYOR FAKAT UYGULANMIYOR
Polatlı kent konseyi tarafından çekirdek kabuklarının çift kese kağıdı kullanılarak yerlere atılmamasını önermiştik ,Geçen yıl kuruyemişçiler biraz uydu fakat denetim olmadığı için çekirdek kabukları yerlere atılıyor.Pazar günü Necip fazıl parkında iki saat oturduk yerler tamamen çekirdek kabuğu dolu her yere uyarı levhaları asılmış üstelik benim kanguru üzerine bilborda yazılı” çekirdek kabuklarını yerlere atmadığınız için teşekkür ederiz “yazısını kimse okumuyor.Zabıta ceza kesmiyor.
Eskiden bu parkın bir koruyucu bekçisi vardı çiçekleri suluyor etrafı temizliyor yerlere çöp atanları zabıtaya bildiriyordu.Şimdi ise havuzlarda çocuklar “su zehirlidir” yazısına uymadan akşama kadar havuzda yüzüyorlar.
Pazarda çığırtkanlık yapanları başkan yardımcımız Şaban YILMAZ Pazar günü Uyararak kardeşim bağırmayacaksın bağırırsan cezayı yersin diye uyardı, pazarda bazı bölümlerde etiket konmuyor pazarcılar odası başkanımız eğer marketlerle rekabet edecekse bu gibi olumsuzlukları denetlemesi gerekir.
Hoşça ve sağlıklı kalın.
07.07.2011 23:18
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi