Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BİR HAYIRLI HİZMET “Fahri Altan Camii”
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1

Değerli okurlarım Polatlımız ramazana yaklaşırken yeni camilere kavuşuyoruz. Polatlı borsa camiimiz açıldı, yeni mahalle camii şehitlik mahallesi çok güzel bir camiye kavuştu hayırsever iş adamı yılların esnafı kuyumcu zeki Altan babası rahmetli fahri ALTAN adına çok büyük bir camii
Yaptırdı. cumartesi günü yapılan açılış muhteşem oldu açılışa tüm Polatlı ve Ankara protokolü katıldı
İnsanlar öldükten sonrada amel defteri kapanmıyor. eğer ki bir eser bıraktıysanız ve bu eserden insanlar faydalanıyor ise “her Allah razı olsun dendiğinde amel defterinize artı sevaplar işleniyor. Zeki ağabey benim hemşerim, biliyorsunuz Beypazarılılar yaptıkları işi tam yaparlar camiinin işçiliğine bakıldığında camlardaki işçiliğinden taban halısından, avizelerinden, mobilyasına kadar ince bir işçilik sergilenmiş, camii karşısında düğün salonu olmasına rağmen kimsenin kimseden bir rahatsızlığı yok.
Zeki ağabey iki minare arasına “Hoşgeldin Mübarek Ramazan” mahyası asalım Polatlıda tek olsun dedim mahircim artık yetişmez onu da seneye yaparız dedi.Camii inşaatı idarecilerden büyük destek aldı çevre asfaltı bahçesi hep belediye tarafından yapıldı. zeki ağabey konuşma sırasında çok duygusal anlar yaşadı mutluluktan gözyaşlarını tutamadı.
camiinin bahçesi çok geniş ilk defa bir camiye çocuk parkı konuldu caminin alt katı kuran kursu olarak düzenlendi "Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı gereği üzere kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başka kimseden korkmayanlar imâr eder. İşte bunların doğru yolda olup başarıya ulaşacakları umulur."ayetinden yola çıkarak (Tevbe, 9/8).
Polatlımızda tek başına camii yaptıracak olan bir çok zenginimiz vardır. insanlar eserleriyle öğünür, Biliyorsunuz “eseri olmayanın yerinde yeller eser” Polatlıda dışarıdan yardım almadan ilk defa bir camii tek başına yapıldı zeki beyi bu konuda tebrik ediyorum .Diğer insanlara örnek olmasını diliyorum.
Bende bu mahallede oturuyorum gerçektende ezan sesini Dost TV den takip ediyorduk şimdi camı açtığımızda bu camiinin sesi
çok rahat duyuluyor eşimde bende çevredeki insanlarda yapandan yaptırandan Allah razı olsun diyoruz.
“En mükemmel insan, başkalarına en çok yararı olan insandır.”
Camii yapımında emeği geçen Başta Zeki beye tüm idarecilerimize, yöneticilerimize emeği geçenlere Polatlı halkı adına teşekkür ediyorum,Allah tekrarına erdirsin.
Hoşça ve sağlıklı kalın
29.07.2011 17:10
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi