Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EGEDEN GELİYORUM
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
EGEDEN GELİYORUM
EGEDEN GELİYORUM
Değerli okurlarım dört yıldır tatile çıkamıyordum, Bayram tatilini değerlendirmek için bayramın birinci günü bayramlaştıktan sonra Egeye doğru yola çıktık, İzlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Salı günü aracımızla yola çıktığımızda bayram trafiği biraz rahatlamıştı
Sivrihisar ,Eskişehir’den sonra yeşil örtü başlamıştı,Bursa çevre yolundan Balıkesir,susurluk çevresinden geçerken dağların tepesine kurulan yel değirmenleri gibi elektrik üreten rüzgar panelleri devasa bir görünüm sağlamıştı, Bende şehitlikte Ted koleji karşısındaki tepelerin çok rüzgar aldığını bu rüzgar pervanelerinin buraya kurulması ve elektrik üretmesi Polatlıya bir güzellik getirir diye yazdım fakat ilgi görmedi.Akşama doğru ormanlar içerisinde bulunan ve çok geniş bir sahil şeridi olan ören’e vardık yer ayırtmadığımız için her yer dolmuştu kişi başı 20 TL olan pansiyonlardan tesadüfen bir yer bulduk .Örenin denizi temiz olmakla beraber Antalya’ya göre daha serindi Akşam olduğunda Ören gezinti alanında gezerken ağaç motifli çok güzel yapılmış banklar dikkatimi çekti ,insanların dinlenmesi için tüm caddelere konulmuştu belediye tarafından bunların üzerine oymalı yazı ile firmaların reklamları yazılmış,belediye bunlardan para kazanıyor,Bizde de parklara uygulanabilir. Günü birlik olarak Ayvalık ,Akçay,sarımsaklı,Altınoluk,gibi birbirine yakın olan tatil beldelerini gezme imkanı bulduk.Eşim ve 97 model oğlum Barış Egenin doğa güzelliğine hayran oldular.
Yıllar önce gittiğim AKÇAY Sahili tamamen yenilenmiş, Akşam üzeri çarşıya çıktığınızda izdihamdan adım atacak yer bulamıyorsunuz ,Akçay’ın bir özelliği de denizin ortasında kayalıklardan tatlı su fışkırıyor.Bir oksijen deposu olan Marmara ve ege bölgesinde Antalya’nın boğucu sıcaklığını yaşamıyorsunuz. Kaz dağlarına jiplerle safari düzenleniyor adeta bir oksijen deposu olan bu bölgeyi gezemedik.Denizden korsan gemisi ile günü birlik Ayvalık turuna geziye katıldık .Denizde 35 TL Karşılığında sınırsız balık ve salata ikramı müzik eşliğinde çeşitli yarışmalar ve eğlenceler yapılıyor adalara yaklaştığınızda yüzme molası veriliyor hepside mavi bayraklı koylar denizin dibi akvaryum gibi o kadar temiz ki
Su adeta içilebilir temizlikte en son junda adasını rehber eşliğinde geziyorsunuz. gemi gezintisi sonunda akşam üzeri güneşin batışını izlemek için sarımsaklıda bulunan şeytan sofrasında dağın tepesinden tüm adaları kuşbaşı seyrediyorsunuz. 4 günlük kısa tatilin sonunda cumartesi günü dönüş yolculuğuna çıktık yollar çok kalabalıktı yollarda doğal incir,üzüm hektarin,erik ve zeytinyağı ürünleri satan köylüler yol boyunca doğal ürünlerin satışını yapıyorlardı.
Kazasız belasız 4 günlük turumuzu tamamladık ve yeşil bir örtüden sonra Polatlıya döndüğümüzde ne kadar çorak bir bölgede yaşadığımızı ve yeşil bir çevre için daha çok çalışmamız gerektiğini anladık .
Ne yazık ki bayramda trafik kazalarında yine rekor kırdık ve trafik terörü solladı.
Kazasız günler dileği ile hoşça ve sağlıklı kalın.
07.09.2011 20:36
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi