Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NEREDE O ESKİ ŞENLİKLER
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
NEREDE O ESKİ ŞENLİKLER
NEREDE O ESKİ ŞENLİKLER
Değerli okurlarım 13 Eylül Sakarya zaferi şenliklerinin 90.yılını kutladık.
Her şenlikler sonunda artılarımızı ve eksilerimizi yazıyorum
Eleştirileri yaparken yıkıcı değil yapıcı eleştirici ve önerileri yazıyorum daha doğrusu kendimize Polatlımıza özeleştiri yapıyorum.
Devamlı halkın içinde olduğum için halkın memnuniyetini ve şikâyetini bir köprü vazifesi yaparak yetkililere aktarıyorum. Bu yüzden köşemin adı “Halkın Gündemi” İsmini taşıyor.
Şenliklerde sanayi ve tarım fuarını gezerken vatandaşlar bu sene en iyi soğan ve kavun yarışması neden yapılmadı, yoksa bizim mi haberimiz olmadı, neden bu yıl sanayi fuarına traktör grubu ve sulama ekipmanları konulmadı acaba davetiyemi gönderilmedi diye soruyordu. Bir başka vatandaş ise Polatlının nüfusu yıllar yarısı kadardı Esentepe pazarında yapılan sanayi fuarına bizler sığmıyorduk Daha sonraki yıllarda Atatürk caddesi Necip fazıl parkı önünde caddeye çift sıra stantlar kurulurdu Ankara’dan divan pastaneleri bile katılırdı oysa şimdi standarda karnımızı doyuracak tavuk döner dahi bulamadık ,meşrubat almadık diye şikayette bulundular.
Haliyle eğlence ve konser 1 gün olduğu için 3 gün süren stantlara kimse gelmedi.Demiryolu üstünde fuar alanı olduğunu göremeyen Vatandaşlar
Konserle stantlar aynı caddede olduğu seneler stantların dolup taşmasına sebep oluyordu.
Konserden sıkılan izleyici stantları geziyor gençler konseri izliyordu, Ayrıca bu yıl şenlik komitesi kurulmadı mı ,diye yorum yaptılar.
Vatandaşlar Bülent ARINÇ’ın TRT den sorumlu olduğunu kültür bakanlığı ve TRT sanatçılarının buraya yığılarak 3 gün eğlence yapılabilirdi diye yorum yaptılar ayrıca bu yıl şenlik komitesi kurulmadı mı .? diye soruyorlardı.
yerel gazetede Stantlar için “hala sahra tuvaleti gibi çadırlarda fuar yapıyoruz” diye yorum yapılmış.
Ankara’da Altın parkta suntelam ile bölünmüş yerlere halı serilmiş fakat üzeri kapalı fuar alanı olduğu için her hangi bir zarar görmüyor.Yıllarca Salı pazarının gösteri merkezi fuar alanı veya devasa toplantı salonu olarak düzenlemesi için yazdım fakat kabul görmedi.
Ayrıca Polatlıda kutlamalara seğmenlerin katılımı sağlanmadı “neden Ankara’dan seğmenler getirildi” diye gazetede haber yayınlanmış,Daha önceki programlarda seğmenler gösteri yapıyordu bu tür etkinliklerde siyasi parti ayrımı yapılmadan katılımı sağlamak erdemliktir
Birazda artılarımızı yazalım “Yakup ÇELİK Başkanlığı döneminde Cumhuriyet döneminin en üst düzey yüksek bürokrat katılımı sağlandı.Kartal tepe hatırlandı, Artık bir milletvekilinin bile katılmadığı sadece Polatlı protokolünün katıldığı yıllar geride kaldı Genel kurmay Başkanımız TBMM Başkanımız, Milli savunma bakanımız Ankara valimiz hepsi tam tekmil törenlere katılıyorlar.Bana göre en anlamlısı ulusal basındaki tüm kanalların canlı yayını sayesinde Polatlının tanıtımı yapılıyor. Kaymakamımız Belediye başkanımızla koordineli ve uyum içerisinde olduğu için daha verimli çalışıyorlar.
Ayrıca geçtiğimiz yıllarda Duatepeye çıkarken ve inerken araç izdihamı yaşanıyordu Dua
tepeye iniş çıkışı çift yol yapılarak sorun çözüldü yayalar için merdivenle kısa yol yapıldı,Topçu okulu tarafından Duatepe ağaçlandırıldı, Belediye orman bakanlığıyla beraber tüm Çevreyi binlerce ağaçlarla donattı.
Bu artıları ve eksileri yazmamın sebebi noksanlıklarımızı bir yere not ederek gelecek yıllarda kalite çıtasını en üst seviyeye çıkartarak daha çok katılımı sağlamaktır.
Yeni şenliklerde buluşmak üzere hoşça ve sağlıklı kalın.
21.09.2011 00:25
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi