Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VELİ GÖÇER, GİTTİ SALİH ÖLMEZ.GELDİ
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1

17 Ağustos 1999 depreminde Yalova'nın Çınarcık İlçesi'ndeki Çamlık Sitesi'nde 7, Koca dere Beldesi'nde ise yaptığı 4 bloğun yıkılması sonrası195 kişinin ölümünden sorumlu tutulan Veli Göçer,den sonra
Şimdide Salih ÖLMEZ Piyasada Salih Ölmez, en az 10 kişiye mezar olan Sevgi Apartmanı’nın müteahhidi imiş… “10 kişiye mezar olan” apartmanı inşa eden Salih Ölmez; yaptığı binada oturmayıp, gitmiş bir “lüks villa” inşa etmiş kendisine!..
“Lüks villa”da, bir çizik bile yokmuş… Ama o, lüks villasının bahçesine “2 Kızılay çadırı” kondurmuş!..Çadırların yanında da, “Audi ” otomobil duruyormuş!..
İşte bu adamın röportajında yüzüne baktığımızda ölenlerin acısı yoktu adam gayet rahat pişkin pişkin konuşarak hiçbir pişmanlık yokmuş gibi konuşuyordu.
Bu sadece bizim gördüğümüz son yapılan baskınlarda gördük ,ne veli göçerler ne Salih ÖLMEZ’ler Çünkü, bu ülkede, “malzemeden çalan” ve “tabut apartman” veya “çürük bina” yapan, sadece Veli Göçer ve Salih Ölmez değil!..
Bir çoğu içimizde yaşıyor, malzemeden çalıyor, cebini dolduruyor, yapı denetim firmaları ise her depremde denetimi artırıyor daha sonra ise kağıt üzerinde raporları imzalıyorlar.”Denetim şart”
MÜHENDİSİN HİÇ Mİ SUÇU YOK?
Sadece “malzemeden çalan müteahhitlerin” değil, o evlere “oturma izni” veren “mühendis”lerin ve “Belediye”lerin de yakasına yapışılmalı, onlar da “sanık Sandalyesi”ne oturtulmalıdır!.. Yani, “bütün sorumluların yakasına yapışılmalıdır!..Haberlerde izledik
Kızılay’ın 17 TIR’ı yağmalanmış!.. Çalınan bu “çadır”ları “300-500” ya da “bin liraya satanlar” varmış,
YAĞMACILAR ŞEHİR DEĞİL, DAĞ EŞKİYASI!
Bir ara, televizyonda yağmalama haberlerinde bir vatandaşın sesi yansıdı mikrofona… Israrla, “O yağmacılar” diyordu; “Çadır ve battaniyeleri yağmalayan o vicdansızlar, kesinlikle Vanlı değil… Onlar, çevre illerden gelen fırsatçılardır!.. Medya, onları gösterip de Van halkını karalamasın!” diye o Bunların, “çevre şehirlerden gelmedikleri belli oluyor.… Bunlar “şehir eşkıyası” değil, düpedüz “dağ Eşkiyası”dır!..
Evet, “şehir”lerden değil “dağ”dan gelmişlerdir!..“Kandil Dağı”ndan!..
“Çadır”ları, “battaniye”leri ve “erzak”ları yağmalayıp, yine Kandil’e götüreceklerdir!..
Bu çadır ve battaniyeler, ileride bir gün, bir “operasyon” düzenlendiğinde “PKK Kampları”ndan, “mağara”lardan çıkacaktır!..
Peki, bu yağmalama niye?..İki sebebi var:
Birincisi: Konvoylara “çekirge sürüsü” gibi saldırıp, ne var ne yoksa yağmalıyorlar ki, “Kandil’deki militanların ihtiyaçları” giderilsin!..
İkincisi: Çadır, battaniye ve erzak sıkıntısı baş göstersin ve “ihtiyaç sahipleri” bunları alamasın ki, “mağdur halk” isyan etsin ve “devlet”e kafa tutsun!.Kürtlerin hakkını koruyorum diyerek mağdur Kürtlerin yardımlarını gasp eden Bu şerefsizleri kınıyorum.
BUGÜN VANA YARIN SANA
Japonların depremde yardım alırken hiçbir şekilde saldırmadıklarını gayet sakin yardımları sıraya girerek aldıklarını televizyondan izlemiştik şimdide gizlice depremzedeler için yardım yapması yine bizlere örnek oldu. Türkiye'nin mart ayında Japonya'da meydana gelen depremin ardından yaptığı yardımları unutmayan Japonlar Türk Büyükelçiliği'nin posta kutusuna içerisinde iyi dilek notları ve başsağlığı mesajları içeren para zarfları bırakmaya başladı. Büyükelçiliğin Basın Müşaviri Sinan Kürün şu ana kadar posta kutusuna atılan zarf içerisindeki para miktarının 100 bin doları aştığını ve bağışların sürdüğünü söylemiş.
Bu ince davranışından dolayı Japonları tekrar kutluyorum.
Hoşça ve sağlıklı kalın
01.11.2011 23:27
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi