Konuyu Kapat 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DİKKAT”POLATLIDA ARACINIZLA ÇARŞIYA ÇIKMAYIN.”
Yazar Konu
Mahir Yavaş
Haberci & Yazar

Bilgiler
Yorum Sayısı: 73
Rep Puanı: 0
Yorum: #1
Bir Haftada üç ceza yemeyin
Değerli okuyucularım sizlere tavsiyem aracınızla sakın çarşıya çıkmayın.
Son bir haftada aracıma tam üç tane ceza tutanağı geldi, adeta şoke oldum ,Daha önce kırmızı ışıkta geçen polisi köşemden yazdığım ve para cezası kestirdiğim için
Acaba bu işte bir kasıt mı var diye emniyet müdürlüğü trafik şube müdürlüğüne gittim, orada trafikçi arkadaşlara “hayırdır bana ceza yağdırmışsınız bu nedir “diye sorduğumda arkadaşlar mahir bey biz sanadamı cezamı yazacağız dedi ceza makbuzuna baktığında aa biz yazmışız dedi ,Selçuk caddesinde Ankara ve Eti caddesinde bir gün arayla 3 ceza yazılmıştı ,Memur bey aynı gün değişik ekipler tarafından bir günde 8 adet cezanın bir başka araca yazıldığını söyledi.
Trafik tescil amiri Atilla beyle çay içerken Mart ayı çalışmalarını içeren bir basın bültenini bana verdi basında da yayınlanmış olan yazıda Mart ayında trafik denetlemelerinde şehir içinde 1,154 araca park yasağı nedeniyle 76,164 TL Para cezası yazıldığını öğrendim , Seçim yardımı için siyasi partilere trilyonlarca para aktaracağız ya cezalarla vatandaştan toplayın diye emir gelmiş galiba .Eti caddesinde 91 yaşında babaannemi dişçiye götürmüş hastamı indirirken trafik aracının arkasına durmuş trafik memurlarına hastam var diye tembihlemiştim ,fakat arkamdan cezayı basmışlar.Ben engelliyim hastam 91 yaşında dörtlü flaşörüm yanıyor,aracımda kocaman basın yazısı var arkasında camda mahiryavas.com yazıyor
Ben hastamı uçakla tepeden indirecek değilim herhalde.

HİÇ BİR İYİLİK CEZASIZ KALMAZ

Polis ve gazeteci bir çok olayda hep beraberdir dayanışma içerisindedir.
Ben bir gazeteci olarak 1992 yılında Hürriyet muhabiri olarak E-90 Karayolu tek şeritken her gün kaza haberlerine gidiyordum benzin paramı gazete ödüyordu,her kazada hürriyete sorup öyle kazaya gidiyordum,Gazetem 10 kişiden aşağı cenaze varsa gitme demeye başlamıştı ,o yıllarda tatil dönüşü 120 km Sivrihisar Ankara arası kuyruk oluyordu,küçük bir kazada yol kapanıyordu, Temelli yakınlarında Bölge trafik istasyonunda görevli 3 POLİS memuru arkadaş yolda trafik kontrolü yaparken tırın altında kalıp şehit oldular , Bunun üzerine o zamanlar MEGA FM Radyo işletmeciliği yapıyordum E-90 Karayolu çift yol olsun diye Ankara Polatlı yolu olan E 90 Karayolu can almaya devam ediyordu. Bütün Ege ve Akdenize bu yoldan gidiliyordu günde binlerce araç geçiyordu. ve E 90 en az 10 yıl gecikmiş ve ihmal edilmişti . Polatlı’mızın saygın ailelerinden olan Burhan BIYIKOĞLU yine bu yol üzerinde bulunan Hema dişli fabrikasında mühendis olarak çalışıyordu .İşinden evine gelirken bu yolda hayatını kaybetti.1 haftada E-90 a 7 can vermiştik Hemen kampanya başlatarak çift yol için 2 defa cumhurbaşkanı Demirel’e çıktım250 metre boyunda tam 17 bin imza topladım,ve her kazada bakanlıklara fax çektim.Topladığım imzalar nedeniyle Polatlı sivil toplum kuruluşlarından plaket aldım.
8 EKİM 1994’DE o korkunç olay başıma geldi mücadelesini vermiş olduğum ve 17 bin imza topladığım E 90 Karayolunun 17 Km.sinde Saat 17, DE Karşı şeritten üzerime uçan otomobil ile çarpıştım karşı araçta üç kişi öldü ben ise 17 Kırıkla kurtuldum 17 gün komada kaldım, ,Emboli geçirip öldü diye morga atıldım, Şu ana kadar 26 defa ameliyat oldum doktorlar her gün gelip gitme diye beni işe aldılar.Rahmetli amcamın hanımı yengemiz bizde kalıyor devamlı hastaneye sağa sola giderken taksi parası veriyoruz diye yengem ve amcaoğlu eski bir araç alarak eşimin adına tahsis ettiler ,aracı ben kullanıyorum aldığımız 650 TL Asgari ücretle çalışıyoruz bir haftada üç tane ceza ödeyeceğiz,Allaha revamı bumu,, Benim polise yardım için yaptığım MOBESA Güvenlik kameraları önerim polise kolaylık olsun diye yapılmıştı fakat şimdi çalışmıyor .10 Yıldır vali gelmiyor diye yazdım sayın valimiz Polatlımızı ve beni, ziyarete geldi Polatlı için ne istiyorsan yaz dedi, Hastanemize doktor istedim gönderdi,Polis için her kutlamada köşemden yazı yazıyorum kanguru logomla kutlamalara katılıyor destek veriyorum.Hastanemize gelen her memura yardımcı oluyorum.
Üç günde üç ceza yiyorum ve hakkımı helal etmiyorum vergi cezasını öderken gören vatandaşlar “mahir bey çarşının göbeğinde kuyumcuların önüne park yapan lüx araçlara neden ceza yazılmadığını da yazsana “diye bağırıyor.
Buradan tüm okuyucularıma ve Polatlılara sesleniyorum çarşıya varsa bisikletinizle yoksa yaya olar gidin bisikletin plakasına polis ceza yazamaz fakat siz yine dikkat edin yaya giderken de poponuza ceza yazılabilir.
Hoşça ve sağlıklı kalın, cezalardan uzak durun.
17.04.2011 00:42
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi